125CH-D-02
125CH-D-02
Description:
30P HOUSING 1,25mm 1R BEIGE
Fabricante:
ADAM TECH
Código de coincidencia (matchcode):
125CHD02
Rutronik No.:
COREC37513
Presentación:
REEL
- No.of contacts
- 02
- Contact pitch
- 1.25 mm
- Number of rows
- 01
- Contact style
- FEMALE
- Termin.style
- CRIMP
- Contact plating
- TIN
- Orientation
- STRAIGHT
- Current rating
- 1.00 A
- Voltage rating
- 100 V
- Series
- 125CH
- Oper.temp.min.
- -25 °C
- Oper.temp.max.
- 85 °C