125SH-B-03-TR-SMT-T/R
ADAM TECH
125SH-B-03-TR-SMT-T/R
Description: 03P MALE HEADER SHROUDED 1,25mm Fabricante: ADAM TECH Código de coincidencia (matchcode): 125SHB03TRSMTTR Rutronik No.: COREC39464 Unidad de embalaje: 1500 MOQ: 3000 Presentación: REEL
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
03
Contact pitch
1.25 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
SMT
Contact plating
TIN
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.00 A
Voltage rating
125 V
Series
125SH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C