25SH-K-04-TS-NP
25SH-K-04-TS-NP
Description:
04P HEADER W/O PEG 2,50mm 1R
Fabricante:
ADAM TECH
Código de coincidencia (matchcode):
25SHK04TSNP
Rutronik No.:
CONN13980
Presentación:
INDIVIDUAL
- No.of contacts
- 04
- Contact pitch
- 2.50 mm
- Number of rows
- 01
- Contact style
- MALE
- Termin.style
- THT
- Contact plating
- BRASS
- Orientation
- STRAIGHT
- Current rating
- 3.00 A
- Voltage rating
- 250 V
- Series
- 25SH
- Oper.temp.min.
- -25 °C
- Oper.temp.max.
- 85 °C