PCA-6-LA-50-HL-3-T/R
ADAM TECH
PCA-6-LA-50-HL-3-T/R
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
50
Contact pitch
0.50 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
SMT
Contact plating
TIN
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
0.50 A
Voltage rating
250 V
Series
PCA-6
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C