FD150R12RT4HOSA1
INFINEON
FD150R12RT4HOSA1
Description: IGBT-MODUL 1200V 150A 34MM-1 Fabricante: INFINEON Código de coincidencia (matchcode): FD150R12RT4 Rutronik No.: IGBT3019 Unidad de embalaje: 10 MOQ: 10 Encapsulado: 34MM-1 Presentación: TRAY
Buscar alternativas Hoja de datos
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
150 A
td(on)
300 ns
td(off)
790 ns
P(tot)
150 W
t(r)
NO ns
V(CEsat)
YES V
Bodydiode
NO
Mounting
SMD
Automoción
NO
Encapsulado
34MM-1
RoHS Status
RoHS-conform
Embalaje
TRAY
Artículo fabricante
SP000711858
ECCN
EAR99
Número de tarifa aduanera
País
Slovakia
Clave-ABC
A
Plazo de entrega del proveedor
22 Semanas
Our well-known 34 mm 1200V chopper IGBT modules with fast Trench/Fieldstop IGBT4 and Emitter Controlled 4 diode are the right choice for your design.
Summary of Features
  • Extended Operation Temperature T vj op
  • Low Switching Losses
  • Low V CEsat
  • T vj op = 150°C