IMSC1008AZER1R0M
VISHAY
IMSC1008AZER1R0M
Description: IMSC1008A 1,0uH 3,7A 20% WWT Fabricante: VISHAY Código de coincidencia (matchcode): INDC1,0U20% Rutronik No.: IND22967 Unidad de embalaje: 3000 MOQ: 3000 Presentación: REEL
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
3700 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4800 mA
R(DC)typ.
0.042 Ohm
R(DC)max.
0.05 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C