1.5KE33CA
LITTELFUSE
LITTELFUSE 1.5KE33CA
La imagen puede diferir del original
1.5KE33CA
Description: TVS-DIODE BI 1,5KW 33V DO201 Fabricante: LITTELFUSE Código de coincidencia (matchcode): 1.5KE33CA Rutronik No.: DTRL9725 Unidad de embalaje: 1200 MOQ: 1200 Encapsulado: DO201 Presentación: REEL
Buscar alternativas Hoja de datos
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Encapsulado
DO201
Potencia disipada
1.5 kW
Aplicación
BIDIRECTIO
Ruptura-V(BR)
33 V
Automoción
NO
Tensión clamping
45.7 V
Stand-off V Vwm
28.2 V
Serie
1.5KE
RoHS Status
RoHS-conform
Embalaje
REEL
ECCN
EAR99
Número de tarifa aduanera
País
China
Clave-ABC
B
Plazo de entrega del proveedor
18 Semanas
  • Halogen-Free and RoHS compliant
  • Typical maximum temperature coefficient ΔVBR = 0.1% × VBR@25°C
  • Glass passivated junction
  • 1500W peak pulse capability at 10×1000μs waveform, repetition rate (duty cycles):0.01%
  • Fast response time: typically less than 1.0ps from 0 Volts to BV min
  • Excellent clamping capability
  • Low incremental surge resistance
  • Typical IR less than 1μA above 13V
  • High temperature soldering guaranteed: 265°C./10 seconds/ 0.375”,(9.5mm) lead length, 51bs., (2.3kg) tension