25SH-C-08-TS-E1955-M
ADAM TECH
25SH-C-08-TS-E1955-M
No.of contacts
08
Contact pitch
2.50 mm
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
25SH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C