PH1-36-U-.300/.626
PH1-36-U-.300/.626
Description:
36P Pin Header 1R 3A
Fabricante:
ADAM TECH
Código de coincidencia (matchcode):
PH136U300626
Rutronik No.:
CONN8387
Unidad de embalaje:
500
MOQ:
1000
Presentación:
BOX
- No.of contacts
- 36
- Contact pitch
- 2.54 mm
- Number of rows
- 01
- Contact style
- MALE
- Termin.style
- SMT
- Contact plating
- GOLD
- Orientation
- STRAIGHT
- Current rating
- 3.00 A
- Voltage rating
- 00 V
- Series
- PH1
- Oper.temp.min.
- -40 °C
- Oper.temp.max.
- 105 °C