FF200R12KT4HOSA1
INFINEON
INFINEON SP000370618
La imagen puede diferir del original
FF200R12KT4HOSA1
Description: Dual-IGBT 1200V 200A 62mm Fabricante: INFINEON Código de coincidencia (matchcode): FF200R12KT4 Rutronik No.: IGBT1535 Unidad de embalaje: 10 MOQ: 10 Encapsulado: 62mm Presentación: TRAY
Buscar alternativas Hoja de datos
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
320 A
td(on)
400 ns
td(off)
1100 ns
P(tot)
175 W
t(r)
NO ns
V(CEsat)
THT V
Bodydiode
IGBT4-T4
Automoción
NO
Encapsulado
62mm
RoHS Status
RoHS-conform
Embalaje
TRAY
Artículo fabricante
SP000370618
ECCN
EAR99
Número de tarifa aduanera
País
Hungary
Clave-ABC
A
Plazo de entrega del proveedor
14 Semanas
1200 V, 200 A dual IGBT module
62mm C-series 1200 V, 200 A dual IGBT module with fast TRENCHSTOP™ IGBT4 and optimized Emitter Controlled diode.
Summary of Features
  • Superior solution for frequency controlled inverter drives
  • UL/CSA Certification with UL1557 E83336
  • Operating temperature up to 150°C