FF300R12KE4HOSA1
INFINEON
INFINEON SP000370620
La imagen puede diferir del original
FF300R12KE4HOSA1
Description: Dual-IGBT 1200V 300A 62mm Fabricante: INFINEON Código de coincidencia (matchcode): FF300R12KE4 Rutronik No.: IGBT2409 Unidad de embalaje: 10 MOQ: 10 Encapsulado: 62mm Presentación: BOX
Buscar alternativas Hoja de datos
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
300 A
td(on)
600 ns
td(off)
1600 ns
P(tot)
125 W
t(r)
NO ns
V(CEsat)
SMD V
Bodydiode
NO
Mounting
SCREWMOUNT
Automoción
NO
Encapsulado
62mm
RoHS Status
RoHS-conform
Embalaje
BOX
Artículo fabricante
SP000370620
ECCN
EAR99
Número de tarifa aduanera
País
Hungary
Clave-ABC
A
Plazo de entrega del proveedor
14 Semanas
1200 V, 300 A dual IGBT module
62 mm 1200 V, 300 A dual  IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT4 and optimized emitter controlled diode. Also available with Thermal Interface Material.
Summary of Features
  • Superior solution for frequency controlled inverter drives
  • UL/CSA Certification with UL1557 E83336
  • Operating temperature up to 150 °C