25SH-E2-04-TS
25SH-E2-04-TS
Description:
04P WTB PITCH 2,50 mm STRAIGHT
Código de coincidencia (matchcode):
25SHE204TS
Rutronik No.:
CONN9352
Presentación:
BULK
- No.of contacts
- 04
- Contact pitch
- 2.50 mm
- Contact style
- MALE
- Termin.style
- THT
- Contact plating
- TIN
- Orientation
- STRAIGHT
- Current rating
- 3.00 A
- Voltage rating
- 250 V
- Series
- 25SH
- Oper.temp.min.
- -25 °C
- Oper.temp.max.
- 85 °C