25SH-K3-07-TS-NP-T/R
ADAM TECH
25SH-K3-07-TS-NP-T/R
Description: 07P WTB PITCH 2,50 mm Fabricante: ADAM TECH Código de coincidencia (matchcode): 25SHK307TSNPTR Rutronik No.: CONN10412 Unidad de embalaje: 5000 MOQ: 5000 Presentación: BULK
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
07
Contact pitch
2.50 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
THT
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
25SH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C