25SH-P1-05-GR-SMT-T/R
ADAM TECH
25SH-P1-05-GR-SMT-T/R
Description: 02P PINHEADER R/A SMT 2,50mm 1R Fabricante: ADAM TECH Código de coincidencia (matchcode): 25SHP105GRSMTTR Rutronik No.: CONN10893 Unidad de embalaje: 1000 MOQ: 1000 Presentación: REEL
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
02
Contact pitch
2.50 mm
Number of rows
01
Contact style
_OTHER
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
25SH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C