PH1-36-U-.300/.626
ADAM TECH
PH1-36-U-.300/.626
Description: 36P Pin Header 1R 3A Fabricante: ADAM TECH Código de coincidencia (matchcode): PH136U300626 Rutronik No.: CONN8387 Unidad de embalaje: 500 MOQ: 1000 Presentación: BOX
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
36
Contact pitch
2.54 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
3.00 A
Voltage rating
00 V
Series
PH1
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
105 °C