SOD-204-S2-4-9.2
ADAM TECH
SOD-204-S2-4-9.2
Description: 204P SO-Dimm SOCKET 9.2mm HEIGHT Fabricante: ADAM TECH Código de coincidencia (matchcode): SOD204S2492 Rutronik No.: CONN1845 Unidad de embalaje: 20 MOQ: 2000 Presentación: TRAY
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
204
Contact pitch
0.60 mm
Number of rows
02
Contact style
FEMALE
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
0.50 A
Voltage rating
250 V
Series
SOD
Oper.temp.min.
-55 °C
Oper.temp.max.
105 °C
First feature
h=9.2mm