TJ0271500000G
AMPH IPG
TJ0271500000G
Description: 02P Pluggable_Plug 5.00mm Green Fabricante: Amphenol IPG Código de coincidencia (matchcode): TJ0271500000G Rutronik No.: CONN12580 Unidad de embalaje: 350 MOQ: 2100 Presentación: BOX
Buscar alternativas
Insertar en lista de proyectos Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
02
Contact pitch
5.00 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
PRESS-FIT
Contact plating
BRASS
Orientation
STRAIGHT
Current rating
12.0 A
Voltage rating
300 V
Series
TJ
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
115 °C