GRM155R61C475ME01D
GRM155R61C475ME01D
Description:
KC 4,7µF 0402 20% 16V X5R
Código de coincidencia (matchcode):
KC4,7U0402X5R016M NORM
Rutronik No.:
KKH1749
Presentación:
REEL PAP
Buscar alternativas
Hoja de datos
Insertar en lista de proyectos
Muestras
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 4,7µ F
- Case size
- Dielectric
- X5R
- V(N)
- 16 V
- Tolerance
- 20%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm